Sylvie Krobová a klaun Bilbo přenesly do Písku atmosféru dadaisticých kabaretů

17. března 2008, Zbyněk Konvička, www.pisecky.denik.cz

Písek – Nová kulturní scéna města „3,14 Local Club“ hostila 15. března šansoniérku Sylvii Krobovou a klauna Bilba, kteří se vracejí k odkazu francouzských kabaretů a pouličního umění.

Sylvie Krobová dokazuje, že patří naprosto suverénně do I. ligy originálních písničkářů, byť není tak „provařená“ jako její známější kolegové.

Její texty a pěvecký (operou školený) projev mají emocionální hloubku a nasazení. Dokáže dojmout, ale i přikovat k židli silným expresívním výrazem.

Klaun Bilbo, umělecký i životní partner Sylvie Krobové, ostřílený z účinkování z cirkusů, ulic evropských měst a nejrozmanitějších scén, do představení „Stín – L´Ombré“ vstupuje buď jako muž s obří hlavou L´Ombré nebo jako klaun a mim.

V píseckém „Píčku“ se oba dva skvěle doplňovali, Bilbo se proplétal jako L´Ombré mezi lidmi, tančil s nimi, zpíval s malou garmoškou a předváděl drsnějí formy klauniády, kdy se třeba pantomimicky tázal na známá i neznámí přísloví či fyzicky předváděl básně českého dadaisty Milana Nápravníka.

Sylvie Krobová střídala piano s harmonikou stejně suveréně jako se v závěru šansonového kabaretu zapojila do klauniád Bilba a společným finále odjela na Bilbovi coby benátské gondole …

Oba protagonisté předvedli radost z hudby, komedianství a klaunství, které často mezi diváky testuje jejich hranice, o to víc je ale akčnější, a ve své do určité míry provokativnosti získává na přitažlivosti a zábavnosti.