Muzikoterapeutické a hlasové setkávání

V muzikoterapii si každý, i neškolený hudebník, může zahrát na původní hudební nástroje, které přinášejí zdravé vibrace, uvolňují svalstvo a navazují celkovou harmonii. Zároveň si společně zazpíváme, posílíme paměť a protáhneme tělo. Každý podle vlastních možností a chuti se během odpočinku dostane z reality, zpomalí tok myšlenek a posílí sebe sama proti stresu. Udělá si radost tím, že otevře unavené oči k smíchu, naladí rozladěnou lidskou duši k harmonii a nechá ji zapomenout na to, že jí něco fyzického bolí.

U hlasového setkávání se budeme věnovat především hlasu, jeho propojení s celkovým vnitřním tělem, dechem, uvolňováním, … aby nakonec hlas rezonoval s vaší duší a vaším tělem.

Termíny setkávání najdete stránce Termíny setkávání.

Tomuto nádhernému sdílení radosti s ostatními, jsem se přiučila na kurzu muzikoterapie, pod vedením Markéty Gerlichové a pak v následném kurzu asociace muzikoterapie (jíž jsem už řadu let členkou), kde jsem se setkala i s jinými profesionály v tomto oboru. Vystudovala jsem operní zpěv (Pražská konzervatoř 84/90), celý život se věnuji divadlu, autorskému šansonu, skládání hudby k divadelním představením, výuce na ZUŠ Dobříš – obor zpěv/ kde jsem už propojila tuto nádhernou možnost i s žáky ZUŠ a muzikoterapii využívám v hodinách, především ve společném sboru/ a dále jsem rok a půl 2012 /13 pracovala jako muzikoterapeutka v Onkologickém institutu na Pleši.